Usługi DSR

inteligentne podejście do zmian na rynku energii

Polska energetyka weszła w nową fazę transformacji

Przemysł został włączony do procesu wspierania bezpieczeństwa energetycznego kraju poprzez zapewnienie redukcji co najmniej 1200 MW szczytowego zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresach maksymalnego obciążenia systemu energetycznego.

Jednym ze sposobów podnoszenia elastyczności systemu są usługi systemowe DSR (and. Demand Side Response – czyli odpowiedź strony popytowej).

DSR polega na chwilowym obniżeniu przez odbiorców (przedsiębiorców) swojego zapotrzebowania na energię elektryczną. W zamian za gotowość do redukcji swojego zapotrzebowania przedsiębiorcy otrzymują wynagrodzenie.

Dodatkowy strumień wartości uzyskany przez przedsiębiorstwo w taki sposób jest optymalnym sposobem na skompensowanie rosnących kosztów energii.

Rozwijający się w Polsce mechanizm DSR jest zgodny z zamysłem Komisji Europejskiej zawartym w tzw. Pakiecie Zimowym. Polski DSR ma szansę stać się jednym z lepszych instrumentów wspierania elastyczności w Europie. Jako kraj zyskujemy nie tylko wyższą niezawodność systemu energetycznego, rozwijamy także obszar, w którym to my możemy być wzorem dla innych.

Dla kogo?

Dla wszystkich przedsiębiorców, dla których koszt energii stanowi koszt na tyle istotny aby go zoptymalizować.

Korzyści:

  • Otrzymanie wynagrodzenie za gotowość do redukcji,
  • Otrzymanie wynagrodzenia za wykonanie redukcji,
  • Brak kosztów implementacyjnych,
  • Wizualizacja danych dotyczących poboru energii
  • Czynny udział w stabilizacji krajowego systemu energetycznego

Skontaktuj się z nami

Fogo Energia Tomasz Błaszak Daniel Pawlak Sp. J.

ul. Święciechowska 36, Wilkowice
64-115 Święciechowa
+48 723 101 024 biuro@fogoenergia.pl